O nas / История

O nas / Historia


Historia

Solidne korzenie to rzecz niezwykle istotna – nie tylko w ogrodnictwie. Historia szkółek rodziny Grąbczewskich sięga roku 1936, w którym Leopold Grąbczewski rozpoczął towarową produkcję krzewów róż. Już w 1939 roku szkółka Leopolda Grąbczewskiego dostarczała na ogólnopolski rynek 200 000 okulizowanych krzewów. Powojenne odmiany hodowli: Irina, Camping, Mazowsze, Warszawa, Mieszko, Jantar były wielokrotnie nagradzane na krajowych i międzynarodowych konkursach różanych.
W latach 50. i 60., w działalność szkółek, które mieściły się wówczas w podwarszawskiej Dąbrówce włączyła się żona Leopolda – Jadwiga Grąbczewska. Nieco później prowadzenie firmy przejął ich syn, który stopniowo wprowadzał i stale ulepszał pionierską produkcję roślin iglastych w donicach. Jan Grąbczewski wprowadził do polskiego szkółkarstwa wiele cennych odmian, które do dziś stanowią trzon naszej oferty.
W latach 80. Do rodzinnej działalności przyłączył się także młodszy syn Jacek, który z kolei poszerzył asortyment firmy o rośliny liściaste. Połowa lat 90. to czas przenosin szkółek o 15 km na południe, do podwarszawskiego Runowa, który do dziś jest naszą siedzibą. 14 lipca 1999 roku nastąpiło uroczyste otwarcie nowego gospodarstwa. Do działalności wkracza trzecie pokolenie: Wojciech (syn Jana) i Agnieszka (córka Jacka).
W roku 2000 uruchomiony został specjalistyczny punkt sprzedaży hurtowej, w którym klienci zajmujący się profesjonalnie zielenią, mogą kompleksowo zaopatrzyć się w materiał szkółkarski najwyższej jakości – od bylin po duże drzewa.

W związku z rozwojem rynku zieleni w ostatnich latach, uzupełniliśmy naszą ofertę o duże drzewa alejowe, przeznaczone zarówno dla potrzeb rynku prywatnego, jak i terenów zieleni publicznej. Profil ten z powodzeniem rozwijamy w naszej nowej szkółce gruntowej w Olszanach, niedaleko Grójca. Tysiące drzew naszej produkcji trafia każdego roku do ogrodów i parków w Polsce oraz w dwudziestu innych krajach.+48 (22) 726 90 58
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Rozumiem
Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w naszej polityce poprawności.