Skip to main content
rośliny, roślina, ogród, kulki, kula, krzew, krzewy, trawy, usługa ogrodnicza, buxus, buxus sempervirens, bukszpan zwyczajny, bukszpan wieczniezielony

Twój ogród

nasza oferta

W odległości zaledwie pół godziny drogi od centrum Warszawy prezentujemy prawdopodobnie największy wybór roślin ozdobnych, pochodzących z naszych rodzinnych szkółek, których historia sięga lat przedwojennych.

Tutaj w spokoju i komforcie możesz poobcować z niezwykłymi okazami dużych drzew, bonsai, soliterowych krzewów czy kwitnących bylin, zaprezentowanych na przestrzeni blisko 3 hektarów.

Grąbczewscy w Runowie to także jedyne miejsce, gdzie możesz bliżej poznać wyjątkową kolekcję szklarni i oranżerii ogrodowych, wypić kawę w jednej z nich. To najlepsze miejsce na spotkanie z architektem krajobrazu, gdzie możesz zobaczyć i wybrać swoje przyszłe drzewa i gdzie da się zrozumieć i zweryfikować zaplanowane rozwiązania projektowe. Szukasz doradcy czy projektanta? Potrzebujesz pomocy naszego doradcy w wyborze roślin? Napisz do nas na ogrody@grabczewscy.com

Staramy się prowadzić nasze szkółki według najwyższych standardów jakości, z szacunkiem dla środowiska naturalnego. Unikamy gatunków inwazyjnych i ograniczamy stosowanie sztucznych nawozów i chemii w procesie produkcji. Ograniczamy zużycie torfu, wybieramy podłoża zawierające materiały pochodzące z recyklingu.

jak kupować?

1.
przyjedź
Działamy przez cały rok a pełen showroom otwieramy od marca do grudnia. Przed ostatecznym wyborem drzew czy bonsai do swojego ogrodu – warto przyjechać, dotknąć, porównać, zainspirować się naszą unikalną kolekcją. Szczególnie polecamy wizyty jesienią. Według nas to okres, w którym nasze rośliny prezentują najwięcej nieoczywistych walorów. Naprawdę warto!
mapa, adres, szkólka, szkólka roślin
2.
wybierz
Możesz osobiście wybrać i zaznaczyć potrzebne rośliny osobiście w Runowie lub zlecić to nam wysyłając zamówienie mailem. Przy zakładaniu zdecydowanie polecamy kontakt z profesjonalnym ogrodnikiem lub architektem krajobrazu. Wtedy odpowiednie rośliny znajdą się w odpowiednich dla nich miejscach, unikniesz porażek w uprawie, przeróbek i poprawek.
szkólka, szkólka roślin, różnorodność roślin
3.
odbierz
Wybrane własnoręcznie rośliny możesz odebrać tego samego dnia, zarezerwować na kilka dni lub zlecić nam dostawę prosto do ogrodu wtedy, kiedy Ci wygodnie. Dostarczamy zamówienia w całej Polsce i za granicą. Potrzebujesz rozładunku, wniesienia, posadzenia zamówionych roślin? Napisz lub zadzwoń!
szkólka, szkólka roślin, transport roślin, duże drzewo, avant, ładowarka avant, korzenia, usługa ogrodnicza

szukasz czegoś innego?

projektowaniezieleni

Dobre materiały potrzebują dobrego projektu. Piękne miasta, budynki i wnętrza powstają z połączenia idei – owocu pracy twórcy, z odpowiednio dobranymi materiałami i fachowym wykonaniem. Nie inaczej jest z zielenią.

więcej

dostawaroślin

Fachowa logistyka roślin to dla nas priorytetowa część działalności. Potrzebujesz dostawy dziesięciometrowych drzew, skrzynki bylin, czy kompletnego zamówienia składającego się z kilkuset pozycji?

więcej

usługiogrodnicze

Nasz dział usług specjalizuje się w nietypowych, trudnych zadaniach związanych z urządzaniem zieleni. Mamy doświadczenie w sadzeniu dużych drzew, budowie zielonych dachów, montażu automatycznych systemów nawadniania.

więcej

poradnik

Rośliny mają specyficzne potrzeby i wymagania co do stanowiska, oświetlenia, wilgotności, kwasowości i struktury podłoża itp. Zaspokojenie tych wymagań jest konieczne do pełnego sukcesu w kolejnych latach.

więcej

gwarancja

Gwarantujemy, że dostarczane przez nas rośliny są w należytej kondycji, odpowiadają zadeklarowanej tożsamości odmianowej, są wolne od chorób i szkodników kwarantannowych, są prawidłowo uformowane zarówno w części nadziemnej jak i ich system korzeniowy.

więcej

rent-a-garden

Dysponujemy pokaźną kolekcją efektownych roślin w mobilnych donicach, dostępnych przez cały sezon: od wiosny do jesieni. Pokaźne drzewa i krzewy soliterowe o rozmaitych pokrojach, kwitnące, zimozielone i przebarwiające się jesienią.

więcej

szklarnieogrodowe

produktyuzupełniające

Wyczerpująca oferta roślin ozdobnych to nie wszystko co proponujemy. Najwyższej jakości drzewa i krzewy często potrzebują rozmaitych dodatków.

więcej

pytania?

czekamy na kontakt