Skip to main content
szkółka roślin, szkółka, rośliny, krzewy, sekator, cięncie drew, usługa ogrodnicza, platan, platan klonolistny, platanus, platanus acerifolia, wielkie drzewo

usługi dodatkowe

aby oferta była kompleksowa

Od trzech pokoleń zajmujemy się produkcją drzew i krzewów. Wierzymy, że wyjątkowe rośliny potrzebują wyjątkowego serwisu. Staramy się dbać o relacje, czerpiemy z nich wiedzę, informację zwrotną i inspirację do rozwoju. Zależy nam, aby zakupy w firmie Grąbczewscy były przyjemnym początkiem długiej relacji. Nasz biznes jest nastawiony na długi dystans. Produkcja najstarszych drzew w naszych szkółkach trwa 30-40 lat. Pierwsze ogrody zakładane z naszych roślin mają już po kilkadziesiąt lat i dalej zależy nam, aby trwały i rozwijały się. Do osiągania takich sukcesów potrzebny jest odpowiedni poziom usług: od projektowania, sprzedaży, urządzania ogrodu aż do wieloletniej, pieczołowitej pielęgnacji.

Uzupełniamy ofertę roślin o wymagane przez klientów usługi i produkty towarzyszące, aby zakupy u nas były jak najbardziej kompletnym rozwiązaniem tematu zieleni.

wybierz usługę

szkółka roślin, szkółka, rośliny, krzewy, usługa ogrodnicza, sosna, pinus, drzewa, projektowanie roślin, współpraca
projektowaniezieleni

Dobre materiały potrzebują dobrego projektu.

Piękne miasta, budynki i wnętrza powstają z połączenia idei – owocu pracy twórcy, z odpowiednio dobranymi materiałami i fachowym wykonaniem. Nie inaczej jest z zielenią. Rośliny są jednak wyjątkowym materiałem: jedynym dynamicznym, szybko zmieniającym się w czasie ‘budulcem’. Dlatego są szczególnie wymagające wobec projektantów. Potrzebują specjalistów doświadczonych, uważnych, wszechstronnie wykształconych i twórczych. Takich, którzy wiedzą co stanie się z zaprojektowaną roślinnością za dwa, trzy i za kilkanaście lat. Rozumiejących język architektury i urbanistyki i wrażliwych na potrzeby użytkowników.

Od wielu lat staramy się śledzić losy naszych roślin. Zależy nam, żeby zmieniały przestrzeń na lata i pokolenia. Odwiedzamy ogrody, osiedla, parki i dokumentujemy jak nasze rośliny sprawują się po latach. Wyciągamy wnioski z niepowodzeń i dzielimy się tą wiedzą z projektantami pomagając im unikać błędów w przyszłości.

Staramy się blisko współpracować i wzmacniać środowisko architektów krajobrazu. Dzięki codziennym kontaktom znamy specjalizację i mocne strony wiodących pracowni projektowych.

Potrzebujesz projektu rewitalizacji historycznego parku, nowoczesnej zieleni przy biurowcu, tarasu w apartamentowcu czy bylinowej rabaty na wsi?

Chętnie polecimy Ci odpowiedniego specjalistę!

dostawaroślin

Fachowa logistyka roślin to dla nas priorytetowa część działalności. Potrzebujesz dostawy dziesięciometrowych drzew, skrzynki bylin, czy kompletnego zamówienia składającego się z kilkuset pozycji? Dowiezienia na dach wieżowca w centrum miasta? W całej Polsce i w każdym innym kraju? Robimy to! Mamy sposoby dzięki którym nawet delikatne, kruche okazy docierają do celu w idealnym stanie.

Dysponujemy własnymi samochodami dostawczymi i ciężarowymi, prowadzonymi przez doświadczonych w pracy z roślinami kierowców, a także ze sprawdzonymi przewoźnikami. W zależności od pory roku i wymagań roślin używamy aut z kontrolowaną temperaturą i chłodni.

Na życzenie oferujemy rozładunek, także HDSem, prosto do miejsca sadzenia.

W sprawie szczegółów skontaktuj się z naszym działem transportu: dorota@grabczewscy.com

szkólka, szkólka roślin, transport roślin, duże drzewo, avant, ładowarka avant, korzenia, usługa ogrodnicza
szkólka, szkólka roślin, cięcie roślin, usługa ogrodnicza, thuja, cięcie thuji, ściana tui, podnośnik
usługiogrodnicze

Nasz dział usług specjalizuje się w nietypowych, trudnych zadaniach związanych z urządzaniem zieleni. Mamy doświadczenie w sadzeniu dużych drzew, budowie zielonych dachów, montażu automatycznych systemów nawadniania. Dysponujemy specjalistycznym sprzętem do transportu wewnętrznego roślin na terenie budowy, potrafimy posadzić każdy z oferowanych przez nas okazów, łącznie z kilkutonowymi drzewami dwunastometrowej wysokości.

Nasi fachowcy potrafią także zadbać o formowane żywopłoty, ogrodowe bonsai i rośliny soliterowe w formalnych założeniach historycznych.

Z powodzeniem montujemy innowacyjne podziemne systemy kotwienia drzew.

Sporadycznie wykonujemy według projektu całe ogrody pod klucz.

ogrody@grabczewscy.com

poradnik

Rośliny mają specyficzne potrzeby i wymagania co do stanowiska, oświetlenia, wilgotności, kwasowości i struktury podłoża itp. Zaspokojenie tych wymagań jest konieczne do pełnego sukcesu w kolejnych latach.

 • Rośliny produkowane w pojemnikach są dostępne i można je sadzić nieprzerwanie od wiosny do zimy, kiedy zamarznie grunt.
 • Drzewa z gruntu, dostarczane z zabezpieczoną bryłą korzeniową są dostępne wiosną i jesienią, poza okresem wegetacji. Warunkiem do ich wykopania i sadzenia jest niezamarznięty grunt.
 • Sadzimy rośliny bez doniczek. Drzewa z gruntu sadzimy ze stalową siatką i jutą.
 • Niezwłocznie po dostawie rośliny należy obficie podlać i niezwłocznie posadzić lub ochronić przed słońcem i przeciągiem.
 • Dbamy o dobry drenaż w strefie korzeni: unikamy stagnującej wody, dlatego zalecamy sadzenie o 10-20cm wyżej ponad poziom gruntu, mocne udeptanie świeżej ziemi, dokładne zasłonięcie korzeni i ściółkowanie korą lub innym organicznym materiałem.
 • Nie ma naszej zgody na ‘ściółkowanie’ ziemi tekstyliami, matą, flizeliną i innymi sztucznymi membranami i kamieniami. Korzenie roślin i mikroflora glebowa potrzebują do życia swobodnej wymiany gazowej. Rośliny z zasypanymi i zaizolowanymi korzeniami UMRĄ!
 • Polecamy usługi wykwalifikowanych ogrodników i architektów krajobrazów przed zakupami i sadzeniem.
 • Jesień i zima są najlepszym czasem do planowania, projektowania ogrodu i rezerwowania roślin.

W razie pytań – staramy się na bieżąco udzielać informacji technicznych na miejscu w Runowie.

szkólka, szkólka roślin, usługa ogrodnicza, sadzenie roślin, euonymus, trzmielina
szkólka, szkólka roślin, usługa ogrodnicza, obwód drzewa
gwarancja

Gwarantujemy, że dostarczane przez nas rośliny są w należytej kondycji, odpowiadają zadeklarowanej tożsamości odmianowej, są wolne od chorób i szkodników kwarantannowych, są prawidłowo uformowane zarówno w części nadziemnej jak i ich system korzeniowy.

Wszystkie rośliny mają specyficzne potrzeby i wymagania co do stanowiska, oświetlenia, wilgotności, kwasowości podłoża itp. Zaspokojenie tych wymagań jest konieczne do pełnego sukcesu w kolejnych latach.

Formalnej gwarancji długoterminowej udzielamy wyłącznie w przypadku zawarcia umowy pielęgnacyjnej z autoryzowaną przez nas firmą ogrodniczą na czas trwania tej umowy. Wychodzimy z założenia, że ogród to nie jednorazowa akcja, a proces, którego zakup roślin jest jedynie jednym z początkowych etapów.

Więcej informacji na: www.grabczewscy.com

rent-a-garden

Dysponujemy pokaźną kolekcją efektownych roślin w mobilnych donicach, dostępnych przez cały sezon: od wiosny do jesieni. Pokaźne drzewa i krzewy soliterowe o rozmaitych pokrojach, kwitnące, zimozielone i przebarwiające się jesienią. Dzięki naszej usłudze Rent a Garden powstają z nich tymczasowe kompozycje na potrzeby m.in.: planów filmowych i zdjęciowych, uroczystości firmowych i rodzinnych itp. Aranżacje z naszych roślin ociepliły charakter przestrzeni i podniosły atmosferę dziesiątków kameralnych i bardziej hucznych wydarzeń.

Współpraca ze scenografami, florystami i budowniczymi dekoracji, pozwala nam zaoferować pełną usługę z projektem, montażem i demontażem.

Potrzebujesz więcej informacji? Napisz na hello@grabczewscy.com

szkólka, szkólka roślin, usługa ogrodnicza, transport roślin, drzewa, drzewo w donice, wielkie drzewo, zieleń
szkólka, szkólka roślin, usługa ogrodnicza, zieleń, szklarnie, greenhouse, szklarnie polska, szklarnie warszawa
szklarnieogrodowe

Szklarnie z Runowa to nasze najnowsze dziecko. Zrodzone dzięki pandemii, w czasie której zainteresowaliśmy się bardziej tym co jest bardzo blisko i zawsze dostępne: własny ogród, kawałek planety dający uziemienie, poczucie bezpieczeństwa, możliwość aktywnego wypoczynku i wygodnej pracy bez dojeżdżania dokądkolwiek.

Nasze szklarnie służące zarówno do uprawy własnych, wolnych od chemii, pysznych i świeżych warzyw, ziół i owoców, jak i przestronne oranżerie stworzone do luksusowego wypoczynku, stały się prawdziwym hitem.

Zaprojektowane w Belgii, kraju w którym niemal każdy ogród jest zgodnie z tradycją wyposażony w szklarenkię, są solidne, trwałe na pokolenia i naprawdę piękne. Od konkurencyjnych produktów odróżnia je unikalny design, solidność i trwałość materiałów (mocne profile aluminiowe i hartowane szkło grubości 4 mm) a także fakt, że można je zamawiać w dowolnym kolorze! Szklarnie z Runowa cieszą użytkowników swoim widokiem z okien domu, ale przede wszystkim pozwalają cieszyć się widokiem ogrodu „od środka” niemal przez cały rok!

W naszym showroomie w Runowie prezentujemy najpopularniejsze modele wraz z wyposażeniem dodatkowym, a cały katalog dostępny jest na stronie www.szklarniezrunowa.pl

produktyuzupełniające

Wyczerpująca oferta roślin ozdobnych to nie wszystko co proponujemy. Najwyższej jakości drzewa i krzewy często potrzebują dodatków takich, jak:

 • Podziemne systemy kotwienia drzew, które sprawiają, że nawet największe drzewa (do 12m wysokości) tuż po posadzeniu, stoją stabilnie i wyglądają, jakby rosły w tym miejscu od zawsze, bez lin, bolesnych dla oczu słupków i odciągów. W naszej gamie znajdują się odpowiednie systemy dla każdego rozmiaru drzew sadzonych zarówno w gruncie rodzimym, świeżym, na stropodachach jak i w pojemnikach naziemnych. Systemy te są proste i szybkie w montażu, niezawodnie skuteczne, bezpieczne dla środowiska – nie wymagają ścinania młodych kilku młodszych drzew, żeby ustabilizować jedno nowe i większości biodegradowalne. Nie poddają się wandalizmowi, gdyż są niewidoczne.  Więcej informacji: PLATIPUS – systemy mocowania drzew – Grąbczewscy Online (grabczewscy.com)
 • Eleganckie donice ozdobne z najtrwalszych tworzyw i w ponadczasowych wzorach. Sprowadzamy je prosto z najlepszych włoskich fabryk, przetestowaliśmy je w ciągu wielu mroźnych zim i słonecznych miesięcy letnich. Gwarantujemy trwałość kolorów i odporność na warunki zewnętrzne, uderzenia i wszelkie aspekty użytkowania. Nasze soliterowe krzewy wielopniowe, klony japońskie, bambusy i drzewa wyglądają w nich naprawdę wyjątkowo! Więcej informacji: Donice – Grąbczewscy Online (grabczewscy.com)
 • Donice stalowe na miarę. Nietypowy balkon czy taras, wejście do kamienicy czy ciasny ogródek przy restauracji to miejsca gdzie najczęściej trafiają nasze solidne rzemieślnicze donice wykonane ręcznie na zamówienie, w dowolnym kształcie i rozmiarze. Dodatkowo są zaizolowane wewnątrz przed przemarzaniem i przegrzewaniem, przez co roślinne kompozycje rozwijają się w nich bezpiecznie przez wiele lat. Wykonujemy je ze stali Corten lub ze stali malowanej proszkowo na dowolny kolor, wykończone na wysoki połysk lub mat.
 • Przytul Drzewo. Dla zagorzałych fanów zieleni tworzymy kolekcję ubrań pod hasłem „Przytul Drzewo”. Wygodne, przemiłe w dotyku i trwałe, nie do kupienia nigdzie indziej?Zaprojektowane przez Ogórka – nieuchwytnego artystę miejskiego, uszyte ręcznie w Warszawie w kultowej manufakturze Chrum.com
szkólka, szkólka roślin, usługa ogrodnicza, zieleń, donice, donice metalowe, bukszpan w donice, biała donica, buxus semperwirens, wieczniezielony

pytania?

czekamy na kontakt